חדרי שינה להורים בלבד!

 

מאת: אדריכלית הפנים אופירה רייכקינד יצהרי


חדרי השינה שלנו הולכים ומתכווצים אך הצרכים וגדלים, מה עושים?
איך מכניסים כמעט הכול בחדר בן 12-15 מ"ר בממוצע?
המשפחה הישראלית הממוצעת משקיעה בחדר השינה רק לאחר שסיימה עם עיצוב הסלון והמטבח.
לעיתים חדר השינה של ההורים נראה כמו חדר שעבר צונמי או במקרה הטוב גיבוב של רהיטים שונים ומשונים.
חדר השינה חייב להיות חדר מזמין, מרגיע ונותן שלווה לגוף ולנפש. בדרך כלל אנו ישנים בין 5-7 שעות ביממה ואלה השעות הממלאות אותנו באנרגיה לכל היום.לכן, חשוב מאד שתכנון חדר השינה יכלול חוץ מהמיטה והשידות גם שטיחים ,פרקט,וילונות, צבע ותאורה.
כשמתכננים בית פרטי כמעט ואין מגבלות לגבי מיקום החדר בתוך הבית,גודלו ושילובו עם חדר ארונות וחדר רחצה. כל אלה נתונים בידיו של המתכנן.אך מה קורה כשקונים דירה בבנין דירות מקבלן או יד שנייה עם מגבלות רבות?
עד לפני שנה או שנתיים נהגו רוב הקבלנים לתכנן חדרי ארונות בתוך חדר ההורים. "חדרי" הארונות הללו היו בגודל של כ-3 מ"ר ולמעשה לא סיפקו מספיק מקום לכל הבגדים , הנעלים וכל מה שצריך.אני תמיד הצעתי ללקוחות לפתוח את חדר הארונות לחדר השינה ולהזמין ארון בגדים סגור במקום בו תוכנן "חדר הארונות". כך גדל חדר השינה והנגישות לארון היתה קלה ונוחה.
בשנים האחרונות יש חזרה לתכנון הארון בתוך חדר השינה אך עם מקום מצומצם ומנגד, גוברת הדרישה של בעלי הדירות למצוא מקום לטלוויזיה ,לארון גדול,פינת איפור ולעיתים גם פינת עבודה.איך מוצאים פתרון לכל אלה ועדין לעצב חדר אינטימי, נעים, מרגיע ושלוו?
טוב, המעצבים אינם קוסמים אך עם זאת יש פתרונות שיכולים להכיל לפחות חלק
מהדרישות.